Miot „I”

      Brak komentarzy do Miot „I”

11 czerwca 2016 r. na świat przyszły długo oczekiwane szczenięta po Championach Polski ABIGAIL Calcaneus i ZICO ZIFF Igniculus. Dwie suczki i dwa pieski, wszystkie czarne podpalane. Na poniższych zdjęciach mają jeden dzień 🙂 .


DZIEŃ TRZECI!

Czas biegnie szybko. Poniżej moje ulubione (do tej pory 🙂 ) zdjęcie.


Szczeniaki bardzo często w pierwszych dniach śpią dosłownie jeden na drugim. Wynika to z faktu, iż w pierwszych dniach nie mają jeszcze zdolności do samodzielnej termoregulacji. Temperaturę ciała utrzymują poprzez kontakt z rodzeństwem, z mamą i – jak na zdjęciu – z matą grzewczą 🙂 .


W pierwszym tygodniu życia szczeniaczki bardzo dużo jedzą. Matka praktycznie ich nie odstępuje (na spacery jest wynoszona 🙂 ). Sjesta następuje od razu po posiłku 🙂 .


Czas na sen jest zawsze, o ile właśnie nie jest pora posiłku. Sen oczywiście najlepiej przy mamie.


DZIEŃ SIÓDMY!

Bardzo lubię fotografować różnice. Tutaj zdjęcie pt. „Łapka, dwa pinczery i hipopotam”.  Zdjęcie w dwóch ujęciach. Hipopotamem okazał się być IKAR (kropka na lewym udzie).


DWA TYGODNIE!

Iggy, India, Ikar i Iskra czas spędzają na spaniu, jedzeniu, spaniu, jedzeniu … . Zaczynają stawiać pierwsze kroki. Próbują wywęszyć co znajduje się poza kojcem, otwierają oczęta 🙂 .


TRZY TYGODNIE!

Czas przy takich maluchach pędzi niesamowicie szybko. W trzecim tygodniu życia szczenięta zaczęły bardzo pociesznie się bawić. Ma miejsce pierwsze odchodzenie na stronę. Średnia waga szczeniąt to już 1.300 gram!


CZTERY TYGODNIE!

Kojec szczeniąt miał wysokość 30 cm. Szczeniaki rosły baaardzo szybko. I okazało się, że jak skończyły cztery tygodnie kojec trzeba było zdemontować, bo obie suczki już opanowały „wychodzenie” z niego 🙂 . Tym samym szczeniaki dostały do dyspozycji cały pokój, którego wejście było odgrodzone 50 cm dyktą, tak aby Abigail mogła w każdej chwili do nich wskoczyć. Ciekawe na ile wystarczy ta wysokość ;).


PIĘĆ TYGODNI!

Pokój to za mało! Szczeniaki chcą przebywać wszędzie tam gdzie mama. Biorę urlop, żeby im to umożliwić 🙂 .  Oprócz tego mają zaadoptowany balkon na zabawy.


SZEŚĆ TYGODNI!

Teraz mają miejsce niekończące się zabawy z rodzeństwem. Mama Abigail nad tym zabawami czuwa cały czas, a jak trzeba koryguje zachowanie szczeniąt. Zdarza się, że w trakcie zabawy następuje chwila refleksji. Telewizor nie potrzebny :).
Wprowadziłam kolorowe obroże, aby łatwiej było odróżnić szczeniaki na zdjęciach. Żółty kolor to Iggy, czerwony to India, zielony to Ikar, niebieski to Iskra.


OSIEM TYGODNI!

07 lipca 2016 r to bardzo ważny dzień w życiu miotu „I”. Dzisiaj szczeniaczki były w odwiedzinach u manchester terrierów (www.finlejaluzja.pl) i po raz pierwszy maluchy były na zielonej trawce! Wyjście z transportera wyglądało przezabawnie. Myślałam, że rzucą się na trawkę, a one wychodziły baaardzo po-wo-li, tak jakby dopiero co uczyły się chodzić, i to na szczudłach 🙂 .

Zaznajamianie się szczeniaków z Fantą i Furią manchester terrierami przebiegało bardzo sprawnie. Wcześniej szczeniaki miały okazję poznać swoją babkę SABĘ Ekado i wtedy były zdziwione „kimś innym”, ale niestety nie zostało to uwiecznione na zdjęciach.

Poniżej pełen skład ekipy Na Ogródku U Manchester Terrierów (cały czas się zastanawiam, jak oni ten nalot przeżyli 😉 . W lewym narożniku kotłują się: Furia (Furia Terra Nova), Iggy (żółty), Delta (Abigail Calcaneus) oraz India (czerwona). Zza krzaczka 🙂 przyglądają się Ikar (zielony) i Iskra (niebieska) oraz z boku Fanta (Rattustrap Flerovium).

Różne śmieszne sytuacje miały wtedy miejsce, ale nie sposób tego wszystkiego opisać. Podzielę się paroma uchwyconymi aparatem momentami.

Sytuacja pierwsza. Trwała zabawa trzyletniej Delty (ABIGAIL Calcaneus) z ośmiotygodniową INDIĄ Malinera (red), kiedy to do zabawy bardzo chciała dołączyć się dziesięciomiesięczna Fanta (Rattustrap Flerovium) 🙂 .

Sytuacja druga. Od samego początku częściej razem trzymali się Iggy (żółty) i Ikar (zielony). Częściej razem się bawili, częściej razem spali przytuleni do siebie. Ikar pierwszy poszedł do nowego domu do Wrocławia. Iggy w nocy popiskiwał, szukał go … , następnego dnia też … . Poniżej w trakcie niezapomnianego „garden party” bracia uwiecznieni razem. Może kiedyś jeszcze się spotkają …

Sytuacja trzecia. Wspólne zabawy. W nowym otoczeniu od razu bardzo dobrze poczuły się India (czerwona) i Iggy (żółty). Trochę później dołączył Ikar (zielony), a najwięcej czasu, bo aż dwie godziny na dołączenie się do wspólnych zabaw potrzebowała Iskra (niebieska).